Конференція з підсумків Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії»

Конференція з підведення підсумків Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії – 2022» відбулася в Чернівцях 12 квітня. Онлайн трансляція конференції проходила на базі Чернівецького ліцею №14. Також у цей день, 12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі. І 12 квітня – Міжнародний день польоту людини у космос.

Прекрасні роботи з різних куточків України: м. Бердянськ, м. Запоріжжя, м. Енергодар, м. Дніпро, м. Балта, м. Чернівці, м. Полтава, м. Черкаси, м. Ірпінь Київської обл., Рибальське Дніпропетровської обл., Обухів Київської обл., Васильків Київської обл., м. Мелітополь, Рівненьська обл., Херсонська обл., Вінницька обл., Донецька обл., Житомирська обл., Кіровоградська обл., Хмельницька обл. Кожен з учасників створив свій  оригінальний та унікальний твір, показав  авторське бачення космічного простору та свої художні здібності. Школярі зробили крок назустріч неймовірним космічним фантазіям! У конкурсних роботах учасники відобразили реальні та фантастичні події, космічні явища, міжпланетні польоти, неземні цивілізації, невідомі планети, ракетно-космічну техніку минулого, сьогодення й майбутнього. Дякуємо за чудові роботи учасникам конкурсу і їх керівникам.

12 квітня у 1961 році вперше у світі було здійснено політ людини в космос. На орбіту Землі було виведено перший у світі космічний корабель-супутник «Восток» з людиною на борту – пілотом-космонавтом Юрієм Гагаріним. 1997 року, від 19 листопада до 5 грудня, було здійснено політ у космос першого космонавта України Леоніда Костянтиновича Каденюка. Вперше у космосі побували державний герб, український прапор та пролунав гімн незалежної України.

Привітав учасників зустрічі Петров Олег Володимирович, голова Правління УМАКО «Сузiр’я», Почесний працівник космічної галузі України. Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» – це науково-освітня громадська організація, метою якої є формування високоінтелектуальної, соціально відповідальної, патріотично налаштованої молоді, створення умов для розвитку її пізнавальних, творчих здібностей, набуття нових знань, практичних навичок, досвіду та організаторських здібностей відповідно до викликів сьогодення.

З вітальним словом виступив голова Громадської ради при ДКАУ, перший віце-президент Аерокосмічного товариства України Едуард Іванович Кузнєцов. Учасники зустрічі наголосили на значний внесок українських вчених та винахідників у розвиток космічних досліджень та освоєння космосу.

Модерував зустріч Сергій Сергійович Кізіма, директор  Чернівецького ліцею №14, член Чернівецького міського центру УМАКО «Сузiр’я». Присутніх привітала і Ірина Володимирівна Федоренкозаступник генерального директора з науки та освіти НЦАОМ ім. О.М. Макарова.

Фото з сайту НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР АЕРОКОСМІЧНОЇ ОСВІТИ МОЛОДІ ІМ. О.М. МАКАРОВА, м. Дніпро Про результати конкурсу розповів Віталій Васильович Яценко, директор Чернівецького центру юних техніків імені Леоніда Костянтиновича Каденюка, кандидат фіз.-мат.наук. Гостями зустрічі був генеральний директор «Info-service-group», професор Національної Академії управління Юрій Геннадіович Корнєв. Також перед присутніми виступив Мирослав  Ярославович Лазарук, Заслужений діяч мистецтв України, нині очолює Чернівецький меморіальний музей Володимира Івасюка і квартальник «Буковинський журнал». У № 4 журналу /листопад 2017 -го/ було надруковане інтерв’ю Юрія Корнєва із Леонідом Костянтиновичем Каденюком.

Перед присутніми виступили учасники та члени журі з м. Дніпра, м. Києва, м. Одеси. На сайті Всеукраїнського УМАКО «Сузiр’я» будуть опубліковані результати всіх секцій конкурсу.

Наука завжди просувала людство до кращого майбутнього. Вона дала змогу полегшити життя людині. Кожного дня ми користуємось плодами наукових знахідок, навіть, не усвідомлюючи цього. У квітні, серпні та листопаді 2021-го з космодрому Куру в Французькій Гвіані було здійснено три запуски європейської ракети-носія Vega легкого класу, оснащеної двигуном українського виробництва. Маршовий двигун РД-843 4-го ступеня ракети-носія розроблений державним підприємством “Конструкторське бюро “Південне” імені М.К. Янгеля” та виготовлений “Південмашем”. У 2021 році відбулися два успішні пуски американської ракети Antares, основну конструкцію першого ступеня якої розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «Чезара», «Рапід» (Чернігів) та iншими на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).

У нас велике космічне минуле, перспективне сьогодення й амбітні космічні плани на майбутнє. Зараз в Україні війна. Сьогодні за нашу космічну мрію ми боремося зі справжнім, віроломним ворогом. І тому зараз у всіх нас є велика мрія: перемогти ворога і заново відбудувати нашу прекрасну країну, яка зруйнована російськими ракетами. І ми обов’язково переможемо.

Слава Україні! Героям Слава!

Україна понад усе!

©Тетяна Спориніна,

фото автора і з архіву УМАКО «Сузiр’я»

Чернівецький центр юних техніків імені Леоніда Костянтиновича Каденюка
Офіційне інтернет-представництво