Історія Центру

Першого жовтня 1986 року, у Чернівцях, силами заводу «Кварц», був відкритий клуб юних техніків «Кварц», як профільний навчальний заклад з науково-технічним напрямком.

Понад 300 дітей займається в гуртках за такими профілями як:

Спортивно-технічні (авіамоделювання, судномоделювання, автотрасове моделювання)

Предметно-технічні  (радіоелектронне конструювання, стендове моделювання, космічне моделювання)

Інформаційно-технічні (програмування)

Художньо-технічні (дизайн, фотоаматорів – Фотостудія «Погляд», Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я»)

У закладі традиційно проводяться наступні заходи науково-технічного напрямку:

Відкриті міські змагання з авіамодельного спорту «Срібні крильця» в класі (кімнатних моделей), «Лелека» в класі вільнолітаючих моделей; Відкриту першість міста з автомодельного спорту «Віраж» (трасові моделі); Відкриту міську виставку-конкурс, присвячену дню космонавтики «Космос»; Відкриті міські фотовиставки.

Гуртківці клубу приймають активну участь в міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних заходах з науково-технічного напрямку здобування перемоги.

В жовтні 1999 року при клубі був відкритий музей авіації та космонавтики, якому у 2008 році було присвоєно звання «Зразковий музей».

В 2001 році при КЮТ «Кварц» створено Чернівецький міський центр Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» ­­- осередок Всеукраїнської молодіжної організації, робота якого визначена на рівні України.

31 січня 2018 року в Києві під час традиційної ранкової пробіжки, на 67 році життя, Україна втратила велику людину, Леоніда Костянтиновича Каденюка. Леонід Костянтинович неодноразово відвідував КЮТ «Кварц» і музей авіації та космонавтики при ньому, сам в дитинстві ходив до авіагуртка, приймав участь у відкритті музею, тому в червні 20018 року у честь видатного Буковинця Леоніда Костянтиновича, КЮТ «Кварц» було перейменовано на Чернівецький центр юних техніків імені Леоніда Костянтиновича Каденюка.

Чернівецький центр юних техніків імені Леоніда Костянтиновича Каденюка
Офіційне інтернет-представництво